Argon Medical Devices

Argon Medical Devices

Założona została w 1972 roku w Garland w Teksasie firma Argon Medical Devices jest globalnym wytwórcą i dostawcą produktów medycznych z siedzibą w Piano w Teksasie oraz zakładami produkcyjnymi w Teksasie (Athens) i Singapurze (Yishun).
Argon w swojej ofercie posiada szeroką linię produktów dla Radiologii Interwencyjnej, Chirurgii Naczyniowej, Kardiologii Interwencyjnej i Intensywnej Terapii. Firma z dużym sukcesem urosła na globalnego lidera na rynku opieki zdrowotnej. Znak Argon kojarzony jest z wysoką jakością produktów po konkurencyjnej cenie. Nasze najnowsze produkty to filtry do żył głównych Option, Cleaner systemy rotacyjne do tromboktomii żylnej i UltraStream chroniczne cewniki do dializ. Po przejęciu w 2010 roku od firmy BD (Becton Dickinson) produktów z działu intensywnej terapii i cewników typu Dwell (EDC) Argon oferuje szeroki zakres przetworników ciśnieniowych i zestawów Gabarith, cewników PICC i Midline, koszulek wprowadzających, szczypiec do biopsji mięśnia sercowego i innych produktów naczyniowych.
Stworzona przez Argon struktura siatki sprzedaży i marketingu opiera się na bezpośredniej sprzedaży do końcowych odbiorców, długofalowym kontakcie na zasadach OEM, strategicznych partnerach jak i poprzez wiodących dystrybutorów produktów medycznych.

Billmed Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem i jedynym dystrybutorem produktów firmy Argon na terenie Polski.